НАТПРЕВАРИ

10.03.2018 Национално првенство во крос кантри – екипно
01.04.2018 Национално Првенство во фрлачки дисциплини
21.04.2018 Национално Првенство на 10.000 метри
21.04.2018 Национално првенство во скокачки дисциплини
28.04.2018 Атлетски Митинг Мемориал Влатко Димитров

10.03.2018 11.15

Дисциплина Име и Презиме Година Клуб
Млади Пионери 1500 метри СТЕВАНОСКИ МАРКО 2006 Џамбазовски
ЈОШЕСКИ СТЕФАН 2006 Џамбазовски
МИЛЕСКИ АНТОНИО 2006 Џамбазовски
Марко Јовановски 2005 Работнички
Миха Ѓоргон 2005 Работнички
Даријан Јовановски 2009 Работнички
Серѓеј Алили 2009 Делта
Михаил Петров 2006 Делта
Кристијан Црвенков 2005 Делта
Нусрет Бајрами 2006 Лириа
Пионери 3000 метри Александар Дафинчевски 2003 Делта
Филип Стојанов 2004 Делта
Марио Станишиќ 2003 Делта
Бојан Петров 2003 Делта
Мухамед Вели 2003 Лириа
Ариан Али 2004 Лириа
Хамза Али 2004 Лириа

10.03.2018 11.25

Дисциплина Име и Презиме Година Клуб
Пионерки 2000 метри Павлина Стојановска 2004 Делта
Сара Ефремоска 2004 Делта
Фросина Милошевиќ 2003 Делта
Ивана Јосифовска 2003 Делта
АНГЕЛКОСКА СОФИЈА 2005 Џамбазовски
Ангелкоска Анастасија 2003 Џамбазовски
АНГЕЛКОСКА САРА 2004 Џамбазовски
Магбуле Нуредини 2003 Лириа
Албина Азири 2003 Лириа
Ирма Хајдари 2004 Лириа
Младинки 4000 метри Елена Лазароска 2000 Охрид
Емилија Лазароска 2000 Охрид
Викторија Ацеска 2004 Делта
Теодора Жоглева 2000 Делта
СТОЈЧЕСКА ДЕЛФИНА 2002 Џамбазовски
НАСТЕСКА ДАФИНА 2001 Џамбазовски
БОЈАЏИЕВ МАРГО 2002 Џамбазовски
Нина Аврамовска 2000 Делта

10.03.2018 11.50

Дисциплина Име и Презиме Година Клуб
Млади Младинци 4000 метри Душан Карашов 2002 Брагалница
Ален Кнали 2001 Брагалница
Марио Арсовски 2003 Работнички
Ардит Рамадани 2001 Лириа
Аритон Рамадани 2002 Лириа
Агон Зибери 2002 Лириа
Врул Селмани 2002 Лириа
Давид Веселинов 2002 Нике Рун
Младинци 6000 метри Дејан Ангелоски 2000 Охрид
ВАНДЕСКИ ЛЕОНИД 2000 Џамбазовски
Александар Чавлески 2000 Делта
Трајановски Драган 2000 Делта
Матеј Драгановски 1999 Делта
Ријад Шеипи 2000 Лириа

10.03.2018 12.20

Дисциплина Име и Презиме Година Клуб
Млади Сениорки под 23 години 6000 метри Емона Кадриу 1998 Лириа
Рената Соколовска 1998 Делта
Пешовска Јулија 1997 Делта
Сузана Минов 1996 Делта
Теа Стоименова 1998 Делта
Сениорки 8000 метри Јана Ѓорѓиевска 1991 Делта
Ребека Влаисављевиќ 1995 Делта
Мариа Стојановска 1995 Делта
Миљана Ристиќ 1994 Делта
Теодора Периќ 2001 Нике Рун
Катерина Шиповиќ 1989 Нике Рун
Бојана Наумовска 1997 Нике Рун

10.03.2018 13.00

Дисциплина Име и Презиме Година Клуб
Млади Сениори под 23 години 8000 метри Кристијан Китанов 1998 Брагалница
Филип Симоновски 1997 Работнички
Дарко Трајковски 1996 Работнички
Стефан Милановски 1997 Работнички
Дарио Ивановски 1997 Работнички
Никола Гелов 1997 Нике Рун
Мартин Костовски 1997 Делта
Григоријан Никовски 1998 Делта
Стефан Стојановски 1996 Делта
Пепи Анакијев 1996 Делта
Филип Филиповски 1998 Нике Рун
Бурхан Адемовски 1997 Нике Рун
Тодор Анчев 1996 Нике Рун
Виктор Каровски 1997 Нике Рун
Сениори 10000 метри Миле Јовановски 1983 Охрид
Адриан Ивановски 1993 Работнички
Михајло Трајкоски 1989 Делта
Митко Костов 1983 Делта
Богдан Цветковски 1992 Делта
Дејан Тодевски 1991 Делта
Филип Тодоровски 1994 Делта
Перо Тодороски 1973 Делта
Атанас Анчевски 1992 Делта
Кристјан Наумовски 1993 Нике Рун
Дарко Шиповиќ 1985 Нике Рун
Јордан Атанасовски 1984 Нике Рун
Кирил Стефановски 1989 Нике Рун
Миомир Алексовски 1982 Нике Рун
Бобан Нефовски 1980 Нике Рун
Кокан Ајановски 1982 Нике Рун
Орхан Исмани 1995 Лириа
Хамим Чилафи 1981 Лириа
Нуриамет Адил 1990 Лириа
World Athletics
European Athletics
Агенција за млади и спорт - Анти допинг