ВЕСТИ

Срушен рекорд од 1969: Огнен Стефановски нов рекордер во скок со стап

Македонија има нов рекордер во скок со стап во Сала. Овај рекорд сега изнесува 3,65 метри, срушен од Огнен Стефановски за време на државното првенство на Србија.

Прочитај повеќе

Дарио Ивановски постави нов македонски рекорд во маратон

Дарио Ивановски денеска испиша историја во македонската атлетика откако на маратонот во Севиља, Шпанија оствари извонреден резултат од 2:08:26 вреден нов македонски рекорд.

Прочитај повеќе

Сребрен медал и нов државен рекорд во сала за Андреас Трајковски

Андреас Трајковски го освои сребрениот медал со нов македонски рекорд во сала со резултат од 7.79 метри на Балканијадата која се одржува во Истанбул, Турција.

Прочитај повеќе

Помина трката "November run"

Во одлична организација и прекрасна тркачка атмосфера помина трката "November run" која воедно беше и државно првенство на 10км на пат

Прочитај повеќе